Marmaris
Turcja » Wybrzeże Egejskie Marmaris – Turcja
      "Pierś się wznosi, pierś się wzdyma i powietrze chciwie chwyta - dusza wybiec chce oczyma, upojona, a nie syta". Fragment zaczerpnięty z wiersza Adama Asnyka, choć napisany w odniesieniu do tatrzańskiego krajobrazu – idealnie odzwierciedla emocje jakie wywołuje w człowieku niewiarygodne piękno egzotycznego kurortu, jakim jest Marmaris.
      Towarzyszącej regionowi aurze nie sposób bowiem się oprzeć. Góry niespiesznie wyłaniają się z morskiej kipieli, a malownicze miasteczko kusi orientalną zielenią i złotym, skąpanym w gorącym słońcu piaskiem. Jednocześnie bieluteńka grzywa fali rozbija się o wybrzeże, błękitny obłok leniwie szybuje na niebie. Słoneczna pogoda gwarantująca wysoką temperaturę utrzymuje się przez ponad 300 dni w roku, dzięki czemu z atrakcji i uroków okolicy można korzystać praktycznie bez przerwy! Riwiera Marmaris położona jest nad morzem Egejskim w południowo-zachodniej części Turcji. Krainę "otula" pasmo górskie Taurus. Obszar ten stał się obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych w całej Turcji. Modę na tę właśnie lokalizację zapoczątkowały tureckie elity, po pewnym czasie przyjeżdżać tu na wakacje zaczęły też sławne osobistości, co w efekcie zaowocowało międzynarodową falą turystów. W ostatnim okresie rejon zyskał na popularności także wśród Polaków, coraz częściej stając się celem ich wycieczek. Bogata oferta hoteli i apartamentów w niskich cenach sprawia, że wypoczynek w Marmaris jest na wyciągnięcie ręki.
      Sercem i motorem napędzającym rozwój tej luksusowej miejscowości jest znajdująca się tutaj - najpotężniejsza i najnowocześniejsza w całym Otomańskim Imperium - przystań jachtowa. Sprzyja to okazji zwiedzania okolic, jak również podziwiania przepięknych żaglowców samych w sobie. Lazurowa, krystalicznie czysta woda łączy się z piaszczystymi plażami, wyniosłymi górami, bujnymi lasami piniowymi oraz inną tropikalną roślinnością.

Marmaris – historia
      Historycy odnotowują powstanie tego archaicznego miasta w VI wieku p. n. e. pod nazwą Physkos. Marmaris wówczas stanowiło cześć krainy Karia, którą W głębokiej starożytności zamieszkiwali Karyjczycy. Od XI w. p. n. e. tereny Karii stały się miejscem intensywnego osadnictwa greckiego, a Karyjczycy ulegali hellenizacji. W 334 r. p. n. e. Karię podbił Aleksander Wielki. Dzisiejszy resort, jeszcze do niedawna można było określić mianem rybackiej wioski. Aktualnie zamieszkuje go około 28 tysięcy mieszkańców, liczba ta jednak w okresie letnim wzrasta nawet dziesięciokrotnie.

Marmaris – zabytki
      Zgodnie z historykiem Herodotem z...
Dodaj opinię o miejscowości: Marmaris
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl